Aktualitet

Ulen temperaturat, mësoni si do të jetë parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:27 - 20/08/21 |
Opi Nion

Dita nis me mot të kthjellët në të gjithë vendin, por pasditja pritet të sjellë vranësira.

Vranësirat do të shfaqen fillimisht në zonat veriore dhe gradualisht do të përfshijnë gjysmën lindore të vendit tonë por pa mundur të sjellin reshje.

Ndërsa vija bregdetare mbetet në ndikimin e motit të kthjellët dhe relativisht të nxehtë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por ulen lehtë në mesditë duke u luhatur vlerat ekstremale ditore nga 16°C mëngjesi deri në 36°C mesdita.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim deri në 3 ballë./Opinion.al

Pas