Aktualitet

“Varianti i ri i COVID po shqetëson të gjitha vendet”,Rama: Vaksinohuni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:45 - 20/08/21 |
Opi Nion

Deri tani mbi 1 milion e 350 mijë vaksinime janë kryer në vendin tonë. Lajmi është dhënë nga kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm në një postim në “Facebook”.

Kreu i qeverisë, teksa thekson se situata e epidemisë me variantin e ri të koronavirusit po shqetëson seriozisht të gjitha vendet iu bën apel qytetarëve që të vaksinohenn.

“Mirëmëngjes dhe me ftesën për çdo qytetar për të shfrytëzuar deri në fund muajin e hapur të vaksinimit, pasi situata e epidemisë në vend me variantin e ri të koronavirusit, i cili po shqetëson seriozisht të gjitha vendet, kërkon prej të gjithëve një akt moral e qytetar për mbrojtjen e shëndetit, po edhe të të tjerëve, ju uroj një ditë të mbarë. Vaksinimi ndaj Covid19 bëhet në qendrat shëndetësore, poliklinika si dhe në pikat e vaksinimit të përqëndruar.  Deri tani mbi 1 milion e 350 mijë vaksinime të kryera”, shkruan kryeministri./Opinion.al

Pas