Aktualitet

Udhëtonin në autobusin që u aksidentua në Bullgari, shuhet familja shqiptareBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:51 - 23/11/21 |
Opi Nion

Shumë nga udhëtarët, që ndodheshin në autobusin që u përfshirë nga flakët në Bullgari, ishin me origjinë shqiptare.

Mediat, në Maqedoninë e Veriut, bëjnë me dije se në aksident është shuar edhe një familje shqiptare.

Nga kjo familje, kanë humbur jetën 4 persona, prindërit dhe 2 fëmijët binjakë, përkatësisht Avni Ahmeti, i datëlindjes 1985, Xhihan Ahmeti, i datëlindjes 1986, Alban Ahmeti, i datëlindjes 2017 dhe Luan Ahmeti i datëlindjes 2017.

Të paktën 45 persona humbën jetën në aksidentin tragjik, ku mes tyre janë edhe shumë fëmijë.

Ata ishin turistë nga Maqedonia e Veriut, dhe shumica e tyre ishin nga Shkupi dhe një qytetar nga Presheva./Opinion.al

Pas