-Kulturë

Ndarja nga jeta e Hueydës, mesazhet e ndjera të miqve dhe artistëveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:00 - 23/11/21 |
Opi Nion

Të shumtë kanë qenë miqtë, kolegët, artistët , personazhet shqiptarë të cilët kanë reaguar të pikëlluar për ndarjen nga jeta të artistes shqiptare Hueyda El Sayed.

El Sayed u nda nga jeta në moshën 46-vjeçare si pasojë e një sëmundje të rëndë.

Moderatori dhe gazetari i njohur Blendi Fevziu teksa ka publikuar foto në studion e emisionit “Opinion” me artisten e njohur ka shkruar:  “Ishe e re dhe e doje jetën shumë për të ikur kaq herët. U prehsh në paqe Huejda…”.

Miku i saj Bledi Strakosha ishte i pari që konfirmoi lajmin e vdekjes së artistes multidimensionale. “Hueyda zemër, me ç’lajm të trishtë u zgjova sot. Ke qenë gjithnjë një engjëll në Tokë, tani edhe në parajsë.”

Këngëtarja e njohur Irma Libohova ka ndarë bisedën e fundit me El Saied.

Uh çfarë dite e trishtë! Sapo e lexova lajmin. Ky është chat-i fundit. U prehsh në paqe e mira Huejda dhe pse s’ dua ta besoj!”

 

Olti Curri, një tjetër nga miqtë e saj në media, është shprehur: “Zoti u nxitua me ty”.

Hueyda e mirë! Nuk e besoj dot që po shkruaj fjalë lamtumire për ty. Dhe radhët e fjalëve janë kaq të zbrazura për të treguar energjinë, simpatinë dhe dashamirësinë tënde. Zoti u nxitua me ty, ndaj atij i lutem të të mbajë pranë vetes dhe të ketë kujdes për ty. Të dua shumë dhe ti e ke ditur gjithmonë këtë gjë”.

Isli Islami shprehet: “Isha gati për ta postuar në mëngjes sepse më doli tek memories një ndër fotot bashkë…Hueyda, i dhe buzëqeshje KUJTDO që të takoi sado pak në këtë jetë, në të cilën unë do të kisha dashur të qëndroje më shumë. Perëndia ngushëlloftë zemrat e atyre që të deshën aq fort e që dhimbjen sot e kanë të papërshkrueshme.Na trishtove shumë…”

Pas