Kronikë

U dyshua si eksploziv, çfarë ishte sendi i gjetur në rrugën “Martin Camaj”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:33 - 05/11/21 |
Opi Nion

Polici ka dhënë informacion shtesë lidhur me objektin e gjetur sot në rrugën “Martin Camaj” që u dyshua si eksploziv.

Mësohet se pas verifikimeve, ka rezultuar se objekti ishte GPS lokalizues i një modeli të vjetër.

Policia angazhoi sot njësinë anti-eksploziv për të kontrolluar sendin e gjetur në trotuar, po ashtu për rreth një orë u ndalua dhe qarkullimi i qytetarëve në këtë rrugë./Opinion.al

Pas