Aktualitet

U arrestua pas tërmetit, Berisha: Ahmet Doda është djali i dajës së Ballës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:42 - 14/12/19 |
Al Do

Policia njoftoi sot ndalimin e 9 personave të cilët janë nën akuzë për vrasje dhe shpërdorim detyre pas tërmetit të 26 nëntorit që shkaktoi 51 viktima.

Një ndër ta ishte dhe Ahmet Doda, drejtori i Kavalishencës në Durrës. Sipas ish-kryeministrit Sali Berisha ky i fundit ka lidhje familjare me kreun e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Në një denoncim në Facebook, Berisha ka publikuar një mesazh që ka ardhur në adresë të tij që thotë se Arben Doda pritet të lirohet së shpejti pasi ai është djali i dajës së Taulant Ballës.

Sipas denoncimit, ky person ka koordinuar fushatën e Ballës në Librazhd dhe Çermenikë.

Denoncimi i Berishës

Ahmet Doda, drejtori i Konvaleshences eshte djali i dajes se Taulant Bego Yaris.
-Ai eshte i ndaluar per vrasjen shteterore ne Konvaleshence te komisarit Bajram Hajdarmeta!

Pritet te lirohet me nderhyrje nga lart!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje doktor, Ahmet Doda, personi i ndaluar siç shprehet ne artikulli i BallkanËeb, eshte djali i dajes se Taulant Balles, njekohesisht njeri nga njerezit e tij me te besuar, i cili koordinonte fushaten e Taos ne Librazhd dhe Cermenike dhe ishte personi qe merrej me shperndarjen e parave per blerjen.e votave ne dy votimet e fundit! Me shume mundesi, me nderhyrjen e Tao Taos, ai shume shpejt do te lere qeline dhe do te rikthehet perseri ne sherbim te Partise mavi! Kjo eshte Drejtesia qe ata kane ndertuar, vetem fasade! /Opinion.al

Pas