Kryesore

U akuzua për korrupsion kur ishte ministër, Basha: Vetëm unë kam dhënë llogari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:31 - 15/12/21 |
Opi Nion

Kreu i PD u pyet edhe për akuzat që u ngritën ndaj tij për korrupsion në rrugën e “Kombit”, në kohën që ai mbante postin e ministrit të Infrastukurës.

Basha iu përgjigj pyetjes duke thënë se ka qenë ai vetë që ka kërkuar heqjen e imunitetit dhe ka shkuar para drejtësisë për të dhënë llogari.

I vetmi që kam shkuar para drejtësisë dhe që jam përballur me drejtësinë dhe kam kërkuar heqjen e imunitetit. Nuk është e vetmja çështje ajo, ajo e mori përgjigjen e vet dhe e gjitha ishte një sulm politik, dhe askush nuk e di pse u ngrit ajo akuzë. Ajo akuzë ishte se ishin shpenzuar 270 miliardë euro. Nuk u konsiderua as akuzë. Unë kam dalë para shqiptarëve sa herë jam akuzuar dhe kam dhënë përgjigje, 2 vite e mbajti Rama akuzën por u hodh poshtë. Unë kam kërkuar heqjen e imunitetit tim kur kam qenë i akuzuar për ndonjë gjë, ndaj jam këtu sot para jush ballë hapur pa askujt për tu trembur dhe nuk kam frikë nga askush përveç  Zotit.”-tha ndër të tjera Basha./Opinion.al

Pas