Aktualitet

Arrestimi i Kokës/ Basha: Iu është bërë presion prokurorëve, kam informacione


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:51 - 15/12/21 |
Opi Nion

Në konferencën për mediat të mbajtur ditën e sotme kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se ka informacione se prokurorë dhe personat të drejtësisë që po hetojnë iu është bërë presion. I pyetur nga gazetarët kreu i PD u shpreh se ka informacione konkrete madje edhe shërbimi informativ dhe struktura të tjera kanë informacion për këtë çështje.

“Kam informacione konkretete. Jam i bindur se edhe Shërbimi Informativ, edhe partnerët edhe Policia e Shtetit, dhe strukturat e SPAK-ut kanë informacione. Kanë qenë kaq ashiqare saqë pretendohet që edhe gazetarë kanë dëgjuar biseda, presione që i janë bërë prokurorëve të SPAK-ut në kafe, afër SPAK-ut, unë jam kryetari i opozitës jo kryeprokurori i Shqipërisë”, tha Basha.

Pas