Aktualitet

Live/ “Po kërkoj çelsin e zyrës”, pa Berishën, Vokshi dhe Kokalari hyjnë në PD  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:18 - 15/12/21 |
Opi Nion

Deputetja e PD, Albana Vokshi dhe aktivistja e PD në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Evi Kokalari kanë hyrë këtë të mërkurë në selinë e PD.

Në një prononcim për mediat, Vokshi tha se do të zhvillonte një takim me strukturat e Lidhjes Demokratike të Gruas. Teksa ishte duke kërkuar çelsin e zyrës ajo akuzoi Bashën se ka urdhëruar shpërthimin e dyerve të Lidhjes Demokratike të Gruas dhe ka ndërruar bravat.

“Do bënim një takim me strukturat e Lidhjes Demokratike të Gruas. Po kërkoj çelsin e zyrës dhe dua t’iu informoj se Lulzim Basha, Deputeti Basha ka urdhëruar shpërthimin e dyerve të Lidhjes Demokratike të Gruas dhe ka ndërruar bravat. Veprim uzurpues dhe jodemokratik, i dënueshëm penalisht. Vjen në vijim të disa sulmeve që i ka bërë organizatave partnere të PD Dua të informoj deputetin Basha se 4 446 delegatë e kanë shkarkuar unanimisht më 11 Dhjetor. Ai nuk është më kryetar i PD, kjo godinë i takon të gjithë demokratëve.”, tha Vokshi.

Pas