Bota

Turqia goditet nga një tjetër tërmet i fortë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:14 - 18/02/20 |
el ida

Turqia është goditur nga një tjetër tërmet i fuqishëm.

Sipas Qendrës Europiane të Sizmiologjisë, tërmeti ishte me magnitudë 4.9, ballë të shkallës Rihter. Epiqendra e tij ishte rreth 13 km larg nga Kirkagaçi, dhe me një thellësi prej 7 km.

Deri më tani nuk ka të dhëna nëse ai ka shkaktuar viktima ose dëme materiale, ndërkaq kujtojmë se Turqia u trondit më 24 Janar nga një tërmet 6.8 i shkallës rihter, i cii shkaktoi dhjetëra viktima, mbi një mijë të plagosur dhe shumë ndërtesa të shembura./Opinion.al

Pas