Kronikë

Tritoli/ Gjyshja e Xhisielës: Jemi të kërcënuar. Nuk dimë kush na e bëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:20 - 08/10/18 |
b.f

Gjyshja e Xhisiela Malokut, në banesën e të cilës u hodh një sasi eksplozivi ka rrëfyer ngjarjen, ndërsa thotë se familja ndjehet e kërcënuar.

Gjyshja e Xhisielës u shpreh për mediat: Nuk dimë asnjë gjë, nuk ia vëmë dot fajin asnjë njeriu. Ngjarja ndodhi rreth mesnatës, u trembëm shumë. Na e hodhën eksplozivin në oborrin e shtëpisë, ndihemi të kërcënuar. Nuk kemi asnjë ide kush mund ta kete hedhur, vetëm kur degjuam zhurmë. Dolëm të frikesuar përjashta dhe pamë se kishin hedhur lende plasëse.

Policia e Shtetit njoftoi për një shpërthim tritoli në orën 23:30 të së dielës në oborrin e banesave të shtetasve Besim Muça dhe Ramazan Muça, por fatmirësisht pa dëme në njerëz. Ramazan Muça, është gjyshi nga nëna i Xhisiela Malokut, 25 vjecares që u kthye në qendër të vemendjes, pas denoncimit të n/komisari Emiljano Nuhu.

Ai tha se 25 vjeçarja është dhunuar nga ish- i dashuri i sasj, Rexhep Rraja, djali i deputetit të PS, Rrahman Rraja. Djali i deputetit është në “arrest me burg”, ndërsa mazhoranca pohoi se deputeti i saj ka ndërhyrë për të mbyllur këtë dosje. Fakt është se e reja kishte denocnuar në korrik dhe më pas ishte terhequr nga denoncimi, ndërsa Rexhep Rraja u arrestua në shtator, pasi ngjarja u bë publike nga ish-oficeri i policisë.
/Opinion.al
Lexo edhe:
Si u vendos tritoli në banesë. Xhisiela Maloku kishte urdhër mbrojtje?

Në foto: Banesa e gjyshërve të Xhisiela Malokut në fshatin Larushk të Fushë-Krujës

Pas