Aktualitet

Si u vendos tritoli në banesë. Xhisiela Maloku kishte urdhër mbrojtje?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:36 - 08/10/18 |
b.f

Trotili që shpërtheu mbrëmjen e djeshme në Fushë-Krujë është vendosur pikërisht në bansën ku jetonte dhe vetë Xhesiela Maloku. Rasti i saj mori përmësat e një skandali kombëtar, kur n/komisar Emiljano Nuhu denoncoi se 25 vjecarja është dhunuar barbarisht nga djali i deputetit të Krujës, Rrahman Rraja. Pas këtij denoncimi u arrestua Rexhep Rraja ndërsa e reja u mor në mbrojtje nga policia.

Por vetëm 2 javë pas këtij skandali që mbajti të mbërthyer opinionin publik, Xhisiela Malokut i vendoset tritol në shtëpi.
Ngjarja ka ndodhur në orën 23:30 të ditës së dielë. Lënda plasëse rreth 100 gr tritol ka shpërthye në oborrin që lidh dy banesat e shtetasve Besim Muça dhe Ramazan Muça, por fatmirësisht pa dëme në njerëz.

Burime policore bëjne të ditur se, në shtëpinë e gjyshit nga e ëma jeton edhe Xhisiela. Ajo ishte zhvendosur nga fshati Zezë (shtëpia e gjyshërve nga babai) për fshatin Larushk bashkë me nënën dhe të motrën.

Mbetet krejt e paqartë se si i bëhet presion me tritol një shtetaseje me mbrojtje policore.

Policia e Shtetit duhet të sqarojë se pse uniformat blu nuk gjendeshin mbrëmjen e djeshme para shtëpisë ku jetonte Xhesiela Maloku.

/Opinion.al

*Në hartë fshati Larushk ku jetonte aktualisht Xhesiela Maloku (tek dajat) dhe fshati Zezë ku ka jetuar më parë

Pas