Sport

“Topi i Artë” do të jepet në 11 janar 2016Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:14 - 20/10/15 |
root

FIFA ka zyrtarizuar ceremoninë e “Topit të Artë”. Ajo do të zhvillohet në 11 Janar 2016 në Zyrih të Zvicrës. Në edicionin e kaluar fitues u shpall ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo, ndërsa në kategorinë e femrave çmimi u rrëmbye nga mesfushorja gjermane e Wolfsburgut, Nadine Kebler. Gjatë ceremonisë do të ndahen edhe shumë çmime të tjera si ai trajnerit më të mirë për meshkuj dhe femra, gjithashtu do të zgjidhet edhe goli më i bukur i vitit i cili do të votohet nga lexuesit e faqes se FIFA-s.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas