InstaBIZ

Aktori kryesor i “Ertugrul” është me origjinë shqiptareBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:41 - 20/10/15 |
root

“Ertugrul” është blerja më e Tv Klan, sa i takon seriale filmike turke. Kjo është historia e njeriut që përcaktoi fatin e botës “Ertugrul”, djali i Sulejman Shahut dhe babai i Osmanit të I-rë që themeloi perendorinë Osmane. Ky serial është vlerësuar nga kritika si dhe është fitues i dhjetëra çmimeve. 30 janë aktorët protagoniste, dhe peshën kryesore e mban Engin Altan Düzyatan. 36 vjeçari është aktor dhe prezantues shumë i njohur në Turqi, por tashmë edhe për publikun shqiptar. Me Shqipërinë ai e ka një lidhje, pasi origjina e tij është shqiptare, thuhet në Cv-në e tij në Wikipedia. Jemi të sigurt që pas këtij fakti shqiptarët, do ta duan edhe më shumë yllin, Engin Altan Düzyatan.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas