Te Fundit

Sherr në PS, Ruçi i vërsulet Kokëdhimës: S’të do asnjë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:16 - 20/10/15 |
b.f

TIRANË- Mbledhja e deputetëve të PS-së për qarqet Vlorë dhe Gjirokastër ka qenë majft e tensionuar. Portali ‘Newsbomb’shkruan se Sekretari i Përgjithshëm i PS, Gramoz Ruçi është përfshirë në debate me deputetin socialist të Vlorës, Koço Kokëdhima. Në takim ka qenë edhe kryeministri Rama, i cili nuk është bërë pjesë e debatit. Takimi i thirrur për të folur mbi përgatitjet e Asamblesë nga degjeneruar në sharje personale mes deputetëve. Koço Kokëdhima ka raportuar për situatën në Vlorë dhe Gjirokastër, duke kërkuar shtyrjen e asamblesë pasi strukturat lokale nuk ishin ende gati. Ka reaguar i pari Gramoz Ruçi nuk i thënë se ti nuk ke bërë asgjë, ke shkelur afatet e përcaktuara në statut. Ty të kanë bojkotuar deputetët e tjerë të qarkut”, mësohet ti ketë thënë Ruçi. Sakaq ka folur Valentina Leskaj dhe Fatmir Toçi, duke thënë se Koço sillet si Kryeministri i Jugut, dhe nuk pyet askënd. Mësohet se për shkak të këtyre debate të ashpra mbledhja është shtyrë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas