Bota

Tërmet i fuqishëm në Turqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:32 - 28/06/20 |
el ida

Turqia është tronditur nga një tjetër tërmet i fuqishëm.

Sipas të dhënave sizmologjike, lëkundjet sizmike kanë qenë me magnitudë 5.5 në një thellësi 60 km.

Sipas ESMC tërmeti ka rënë 18 km nga Marmaris në Turqi dhe vetëm 28 km nga ishulli Rodos në Greqi.

Deri më tani nuk ka të dhëna për persona të lënduar apo për dëme materiale, ndërsa ky është një tjetër tërmet i fuqishëm që godet vendin në pak ditë./Opinion.al

Pas