Te Fundit

Tentoi të hynte me dhunë në Kryeministri, zbardhen detaje nga ngjarjaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:04 - 13/05/22 |
Opi Nion

Detaje të reja kanë dalë lidhur me ngjarjen ku një i ri ka tentuar të hyjë me dhunë në ambientet e kryeministrisë.

Sipas news 24 personi që ka tentuar të hyjë në ambientet e kryeministrisë është 32-vjeçari Aurel Latifi.

Sipas policisë, ai fillimisht i është drejtuar kabinës së parë, që ndodhet në perimetrin e Kryeministrisë, duke e goditur oficerin e Gardës së Republikës, që ndodhej aty.
Menjëherë më pas kanë ndërhyrë kolegët e rojës së Kryeministrisë, të cilët kanë bërë të mundur neutralizimin e Latifit.

Më pas në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë së Komisariatit Nr.1 në kryeqytet, që kanë bërë arrestimin e 32-vjeçarit.

Mësohet gjithashtu se i pandehuri do të merret në pyetje nga oficeri gjyqësor i çështjes dhe më pas do të realizohet edhe një ekzaminim mjekësor i tij, për të kuptuar nëse vuan nga probleme të shëndetit mendor.

Pas