Aktualitet

VIDEO/ Qytetari bërtet te kryesia e Kuvendit, si reagoi Alibeaj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:07 - 13/05/22 |
Opi Nion

Në kohën kur Enkelejd Alibeaj po jepte një deklaratë për mediat këtë të premte përpara Kryesisë së Kuvendit një qytetar ka folur me zë të lartë duke tërhequr vëmendjen e tij dhe të gazetarëve.

Qytetari, përshëndeti Amerikën dhe shprehu falënderime për ambasadoren e SHBA-ve Yuri Kim.

“Poshtë kundërshtarët Amerikës. Zoti e bekoftë Yuri Kim. Burg deputetëve dhe ministravr”, dëgjohet teksa bërtet me zë të lartë një qytetar.

Alibeaj reagoi menjëherë dhe tha se zëri i popullit në këtë rast duhet të dëgjoj.

“Populli do e dëgjojë. Vox populli është ai që është që do të dëgjojë.”, tha Alibeaj.

Pas