Bota

Tenori i njohur akuzohet për ngacmime seksuale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:06 - 13/08/19 |
Opi Nion

Tenori  Placido Domingo është akuzuar për ngacmime seksuale ndaj disa grave. Sipas akuzave, Domingo ka ngacmuar seksualisht tetë këngëtare dhe një kërcimtare, përgjatë disa viteve.

Mezo-sopranoja, Patricia Wulf, është e vetmja grua që pranoi të identifikohet. Ndërkohë, tenori i ka mohuar akuzat duke i cilësuarsi të pa vërteta.

“Unë besoj se të gjitha ndërveprimet dhe marrëdhëniet e mia ishin gjithnjë të mirëpritura dhe konsensuale. Njerëzit që më njohin, ose që kanë punuar me mua, e dinë se unë nuk jam dikush që me dashje do të dëmtoja, ofendoja ose shqetësoja dikë”,- tha Domingo.

Wulf tha që ai nuk e preku atë fizikisht, por i afrohej asaj sa herë që ajo dilte nga skena dhe pyeste nëse “ajo do të shkonte në shtëpi sonte”.

Një grua tjetër tha që Domingo e vuri dorën poshtë fustanit të saj. Tri gra të tjera thanë se ai i puthi me forcë./ Opinion.al E.Xh.

Pas