Sport

Transferimi i lojtarëve, FIFA dënon Manchester City


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:30 - 13/08/19 |
Opi Nion

Manchester City është dënuar nga FIFA, pasi ka shkelur rregullat për transferimin e lojtarëve nën moshën 18 vjeçare.

Në ndryshim nga skuadrat si: Barcelona, Ateltico Madrid dhe së fundi Chelsea, Manchester City është dënuar vetëm me gjobë duke i lejuar të kryejë normalisht merkato.

 “Manchester City është dënuar me gjobë prej 370 mijë frangave për shkeljet që lidhen me transferimin dhe regjistrimin e lojtarëve nën moshën 18 vjeçare”, thuhet në njoftimin zyrtar./ Opinion.al E.Xh.

Pas