Aktualitet

Temperatura deri në -4°C, parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:19 - 13/12/21 |
Opi Nion

Deri në mesditë vendi ynë vijon të mbetet në mbizotërim të vranësirave të shpeshta dhe shirave të dobët dhe të izoluar në Ultësirën Perëndimore, por reshje të pakta dëbore do të ketë në zonat malore.

Orët e pasdites dhe në vijim sjellin përmirësim gradual të kushteve të motit duke zhvendosur reshjet e dëborës vetëm në zonat juglindoret të vendit. Kjo situatë atmosferike do të na shoqërojë deri mëngjesin e së hënës ku pritet ndërprerje totale e reshjeve nga i gjithë territori i vendit.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por mesdita ruan vlera konstante të tyre duke u luhatur nga -4°C deri në 10°C.

Era do të mbetet sërish e fortë me shpejtësi mbi 55 km/h nga drejtimi veri-veriperëndimor duke krijuar në brigjet e detare dallgëzim 4 -5 ballë./Opinion.al

Pas