Aktualitet

Të vetmet e këtij lloji në 32 vite, Fevziu hap arkivatBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:14 - 28/08/22 |
Opi Nion

Gazetari Blendi Fevziu ka vendosur të ndajë me ndjekësir në rrjetet sociale, disa nga fotot më të veçanta të arkivës së tij profesionale.

Përmes një postimi, ai shprehet se ky veprim lidhet në fakt me 25 vitet e emisionit në transmetim, ndërsa e nis pikërisht me përballjen në studio të konkurentëve të rëndësishëm politik.

“Me 31 Gusht OPINION mbush 25 vite ne transmetim dhe hyn ne vitin e 26 – te. Deri me 31 Gusht do publikoj disa nga fotot me te vecanta te ketyre 25 viteve. 4 fotot e para deshmojne dy debatet e vetme direkte te konkurenteve te rendesishem politike ne Shqiperi. I pari, debati Nano – Berisha me 31 Janar 2002. Berisha ishte kryetar i PD, ndersa Nano i PS. Ata nuk ishin takuar bashke qe prej 11 vitesh. Debati ishte njekohesisht edhe komunikimi i pare i tyre. Debati u transmetua ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni, Mal te Zi, nga 86 tv lokale.
2 fotot e dyta i takojne debatit te pare, Rama – Mustafaj ne zgjedhjet lokale per Bashkine Tirane me 14 Shtator 2000. Te dy debatet mbeten te vetmet e ketij lloji ne 32 vite te shqiperise multipartiake”, shkruan Fevziu./Opinion.al

Pas