Bota

Video/Letonia rrëzon obeliskun e fundit të epokës sovjetikeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:56 - 28/08/22 |
Opi Nion

Një obelisk betoni i mbuluar me yje sovjetikë u rrëzua në kryeqytetin e Letonisë, Riga, monumenti më i fundit i epokës sovjetike që u çmontua që nga nisja e luftës Rusi-Ukrainë.

Monumenti ishte ndërtuar në vitin 1985 dhe ishte dekoruar në majë me një yll të ushtrisë së kuqe. Autoritetet e shkatërruan obeliksun për shkak të luftës në Ukrainë./Opinion.al

View this post on Instagram

 

A post shared by CBS News (@cbsnews)

Pas