Kronikë

Të shtëna me armë zjarri në Radhimë, policia: S’dihet nëse ka të dëmtuarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:01 - 04/07/22 |
Opi Nion

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mesditën e sotme në Radhimë. Paraprakisht uniformat blu informojnë se në afërsi të plazhit, persona ende të paidentifikuar dyshohet se kanë qëlluar me armë zjarri.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po kryen verifikime nëse ka persona të dëmtuar, ndërs janë ngritur pika kontrolli për kapjen e autorit.

Sot, rreth orës 12:30, në Radhimë, në afërsi të plazhit, në rrethana ende të paqarta, dyshohet se një shtetas ende i paidentifikuar, ka qëlluar me armë zjarri.

Po kryhen verifikime nga shërbimet e Policisë, nese ka persona të dëmtuar.

Janë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës për kapjen e autorit”./Opinion.al

Pas