Kronikë

Greqi/Po udhëtonte me të dashurin dhe një çift tjetër, vdes 15-vjeçarja shqiptareBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:59 - 04/07/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Kretë, Greqi, ku si pasojë e një aksidenti ka mbetur e vdekur një 15-vjeçare shqiptare.

Mësohet se 15-vjeçarja ka qenë duke bërë shëtitje në det me të dashurin e saj dhe një çift tjetër, kur dhe ndodhi aksidenti tragjik që i mori jetën shqiptares dhe 23-vjeçarit.

Mediat greke raportojnë se makina me të cilën udhëtonin katër të rinjtë ka dalë nga rruga duke goditur një pemë dhe më pas janë përplasur kokë më kokë me një mjet bujqësor që po kalonte aty në ato momente.

Brenda mjetit bujqësor kanë qenë djali me nënën e tij 76-vjeçare, të cilët ndodhen në spital pasi kanë marrë plagë të lehta gjatë aksidentit.

Ndër të tjera mësohet se i riu 23-vjeçar, i cili ishte edhe drejtuesi i makinës, nuk kishte leje drejtimi, ndërsa mjeti ishte gjithashtu i pasiguruar dhe i përkiste nënës së tij./Opinion.al

Pas