Bota

Të shtëna me armë zjarri në Illinois, përgjaket SHBA në ditën e pavarësisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:56 - 04/07/22 |
Opi Nion

Një sulm me armë zjarri ka ndodhur në Illinois ku po mbahej parada në kuadër të 4 korrikut.

Sipas të dhënave paraprake, flitet për viktima dhe shumë persona të lënduar.

Policia e Shtetit të Illinois postoi në Twitter rreth orës 11:20 se të shtënat ishin ende “aktive”.

“Policia e Shtetit të Illinois po ndihmon aktualisht PD Highland Park me një situatë aktive të shtënave që ndodhi në Paradën e Highland Park. Publiku këshillohet të shmangë zonën e Central Ave dhe 2nd St. në Highland Park”, tha policia.

Pas