Bota

Sulmet ruse, Kievi në shtetrrethim nga ora 17:00 – 08:00


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:32 - 26/02/22 |
Opi Nion

Kryetari i Bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko ka shpallur një orar të ri për shtetrrethimin e kryeqytetit ukrainas.

Kështu, Kievi do të jetë nën shtetrrethim nga ora 17:00 deri në orën 08:00 sipas orës lokale.

Vendimi hyn në fuqi ditën e sotme dhe zëvendëson orarin e mëparshëm të shtetrrethimit që fillonte nga ora 22:00 deri në 07:00.

“Të gjithë civilët në rrugët gjatë orës policore do të konsiderohen si anëtarë të grupeve të kabotazhit dhe zbulimit të armikut”, ka shkruar në Twitter kryebashkiaku i Kievit, Klitschko.

Pas