Bota

Sulm me armë në një shkollë në Rusi, vriten 8 nxënës dhe një mësues


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:10 - 11/05/21 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Rusi. Ku dy persona të armatosur ka hyrë brenda një shkolle në Kazan dhe ka vrarë tetë nxënës dhe një mësues.

Deri më tani policia bën me dije se ka arrestuar një 17-vjeçar i cili dyshohet se është një nga autorët.

Aktualisht ende nuk dihen shkaqet e këtij sulmi, ndërkohë autoritetet vijojnë hetimet për arrestimin e autorit të tjetër.

Kazan është në republikën kryesisht myslimane të Tatarstanit./ Opinion.al

Pas