Kronikë

Video/ Vrau 27-vjeçarin në Tiranë, vetëdorëzohet autori


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:24 - 11/05/21 |
Opi Nion

Marjus Dema është vetëdorëzuar në policia pas vrasjes së shoku të tij, Mehmet Qema mbrëmjen e djeshme në lagjen “5 maji” në Tiranë.

Dema qëlloi Qemën me një plumb në gjoks për motive ende të paqarta. 27-vjeçari u transportua në spital i plagosur, por nuk mundi të mbijetonte.

Referuar pamjeve që qarkullojnë në media, Marjus Dema dhe Mehmet Qema kanë qenë miq me njëri-tjetrin.

Aktualisht policia ka shpallur në kërkim 5 persona të tjerë  Erlind Pepa, Blerim Hoti, Braild Aga, Frenkli Myftari dhe Xhuljano Koçi, këta persona akuzohen për “Moskallëzim krimi” dhe “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”./ Opinion.al

Pas