Aktualitet

Incidenti në stadium, gjykata vendos për dy zyrtarët e klubit Kastrioti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:53 - 11/05/21 |
Opi Nion

Gjykata e Tiranës ka liruar nga qelia Alban Voglin, president i klubit të futbollit Kastrioti dhe Gazmend Vogli, administrator i klubit.

Për Alban Voglin gjykata caktoi masën “detyrim për paraqitje”, ndërsa për Gazmend Voglin “arrest në shtëpi”.

Dy zyrtarët e klubit të futbollit u arrestuan të shtunën gjatë përballjes Tirana-Kastrioti në stadiumin “Selman Stërmasi” në kryeqytet. Gazmend Vogli u fut në fushë duke ndërprerë për disa minuta takimin, ndërsa Alban Vogli ka kundërshtuar punonjësit e policisë jashtë saj.

Pas