Aktualitet

“SPAK po sulmohet nga qeveria”, Manja-Tabakut: Ata që e sulmojnë i ke në krahun tëndBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:35 - 22/09/22 |
Opi Nion

Është shoqëruar me debate seanca e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë. Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja u përfshi në replika me deputeten e PD, Jorida Tabaku.

Tabaku tha gjatë fjalës së saj se drejtësia hesht kur bëhet fjalë për një projekt mafioz si ai i Inceneratorëve për të cilin ka prova dhe fakte. Deputetja po ashtu akuzoi qeverinë se ka zgjedhur që të sulmojë SPAK ndërkohë që sipas saj pjesa tjetër e politikës kërkon të intimidojë Prokuroeinë e Posaçme që të mos hetohen akuzat ndaj tyre. 

Në përgjigje të deklaratës së Tabakut Manja tha se ata që e sulmojnë Prokurorinë e Posaçme janë të krahut të saj, pra Partia Demokratike.

“Për zonjën Tabaku, e dëgjova në replikë, por kam përshtypjen se e ke për krahun tënd. Ata që e sulmojnë SPAK janë te krahu juaj, i ke pas vetes. Unë e kam thënë që duhet një vijë ndarëse aty. T’i them këtu se kush e pengon SPAK. Sa për të tjerat, raporti me drejtësinë është i tillë, sa herë të ketë punë me këtë mazhorancë ne i jemi përgjigjur. Ndërsa ky krahu këtej i ka shpëtuar drejtësisë me procedurë dhe raporte mjekësore”, tha ministri.

Pas