Aktualitet

SPAK në Dibër, shoqërohet financieri i Këshillit të Qarkut dhe 2 të tjerë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:27 - 28/09/21 |
Opi Nion

SPAK ka zbarkuar ditën e sotme në Zyrën Vendore Arsimore Dibër dhe Këshillin e Qarkut Dibër.

Sipas News24 deri më tani nuk ka informacion se cila është çështja që SPAK ka shkuar pranë këtyre institucioneve, ndërsa mësohet se po verifikojnë një sërë dokumentacionesh pranë këtyre institucioneve.

Mësohet se janë shoqëruar në komisariatin e Dibrës 3 zyrtarë, dy inspektor të Zyrës Vendore Aarsimore dhe financieri i Këshillit të Qarkut.

Pritet më tej një njoftim më i detajuar./Opinion.al

Pas