Bota

Itali/ 2,985 raste të reja me COVID dhe 65 humbje jete


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:54 - 28/09/21 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave dhe i rasteve të reja me COVID-19 në Itali.

Autoritetet shëndetësore, bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 2,985 raste të reja koronavirus, teksa kanë humbur jetën 65 qytetarë.

Nga të dhënat e një dite më parë, në Itali u identifikuan 1,772 infeksione, ndërsa shkalla e pozitivitetit është 0.9%, nga 1.4% një ditë më parë.

Në Itali, deri më tani kanë humbur jetën 130.807 persona, ndërsa 5,105 njerëz janë shëruar./Opinion.al

Pas