Te Fundit

Rusi/ 852 viktima nga COVID-19 gjatë 24 orëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:29 - 28/09/21 |
Opi Nion

Është rritur numri viktimave nga COVID-19 në rusi. Nga të dhënat e fundit në të autoriteteve shëndetësore, gjatë 24 orëve në Rusi kanë humbur jetën 852 persona.

Që nga fillimi pandemisë, në Rusi kanë humbur jetën 205,000 qytetarë nga COVID-19.

Në këtë shtet janë rritur shqetësimet për valën e katërt e të koronavirusit , ndërsa këtë javë studentët rusë u kthyen në shkolla dhe kolegje.

Pas