Sport

Kthehen ndeshjet e Champions League, ja sfida që nuk duhet të humbni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:35 - 28/09/21 |
Opi Nion

Rikthen ndeshjet në Champions League dhe Paris Saint Germain – Manchester City është sfida më tërheqëse e ditës.

Paris me shumë investime për të triumfuar në elitën e futbollit kontinental e nisi keq fazën e grupeve, pasi barazoi 1 – 1 në fushën e Club Brugge dhe tani nuk lejohen më gabime.

Një tjetër ndeshje për tu ndjekur është Milan – Atletico Madrid.

Skuadra italiane edhe pse humbi takimin e parë në fushën e Liverpool tregoi se është gati për këtë turne pas 7 vitesh mungesë ku herën e fundit u eliminua pikërisht nga ekipi spanjoll.

Ndërkohë kujtojmë se Atletico pati një barazim pa gola me Porto dhe ndeshja që do të luajë në San Siro duket si një mundësi për të gjetur golin dhe pse jo një rezultat pozitiv./Opinion.al

 

Pas