Aktualitet

Rrëzohet gjatë uljes avioni në Aeroportin e Rinasit, pezullohen fluturimet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:40 - 28/09/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme një avion mallrash është rrëzuar në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza”.

Sipas informacioneve, për shkak të rrëzimit të avionit janë pezulluar nisjet dhe mbërritjen nga Rinasi.

Po ashtu, mësohet se është dëmtuar edhe pista e Rinasit. Nga rrëzimi i avionit nuk ka pasur të lënduar, ndërsa dyshohet se bëhet fjalë për një defekt në rrota.

Policia Kufitare e Rinasit, ka  kryer veprimet, i ka kryer testin e alkoolit pilotit ku ka rezultuar 0:00 mg/l dhe materialet do i kalojne Prokurorisë./ Opinion.al

Pas