Kronikë

Vrau policin/ Aldi Rama mbërrin në spital, në gjendje kritike


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:38 - 28/09/21 |
Opi Nion

Është transportuar në spitalin e Lezhës 21-vjeçari i cili ekzekutoi me armë zjarri efektivin e policisë dhe më pa u vetplagos.

I riu tentoi vetëvrasjen pas ndjekjes nga RENEA dhe FNSH, ndërsa aktualisht mësohet ndodhet në gjendje kritike për jetën.

21-vjeçari është personi i cili dyshohet se qëlloi për vdekje efektivin e policisë Saimir Hoxha ku ky i fundit ishte në krye të detyrës ku kishte informacion për një parcelë me kanabis.

Aldi Rama ishte sëbashku me dy të tjerë në makinën që ishte ndaluar nga patrulla e policisë. Në një moment 21-vjeçari ka hapur zjarr duke e qëlluar me një plumb në zemër efektivin e policisë Saimir Hoxha, ku gjeti vdekjen në vend.

Pas këtij episodi Aldi Rama tentoi të largohej dhe për disa orë iu fsheh forcave RENEA e FNSH. Pasi u rrethua nga policia, Aldi Rama qëlloi veten me armë ndërsa më pas u transportuar nga një ambulancë për në spital.

Pas