Te Fundit

Sot në “Opinion” imuniteti i deputetit Prengaj dhe Laguna e Patokut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:46 - 08/09/15 |
root

“Opinion” vjen këtë mbrëmje me një nga ngjarjet më të diskutuara të ditëve të fundit, siç është ajo e heqjes së imunitetit të deputetit të Partisë Socialiste, Armando Prenga nga Kuvendi i Shqipërisë. Të ftuarit e kësaj  mbrëmjeje,  do të diskutojnë për këtë çështje dhe atë të Lagunës së Patokut, e cila u bë shkas për konfliktin midis deputetit Armando Prenga dhe pjesëtarëve të familjes Cali. Në panelin e sotëm do të kemi të ftuar, analistët Andrea Stefani dhe Preç Zogaj, juristen Eni Çobani si dhe gazetarët, Fatos Hakorja, Spartak Koka dhe Flamur Vezaj.  Ndër pikat që do të diskutohen të jenë ngjarja e Lagunës dhe zanafilla që çoi në këtë konflikt, cila është përgjegjësia e shtetit në tenderin për Lagunën, Armando Prenga dhe debati për të inkriminuarit, etj.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas