Te Fundit

Socialistët e Shkodrës votojnë djathtas, rrëzojnë LSI-në


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:46 - 21/09/15 |
b.f

TIRANE- Socialistët e Shkodrës votojnë djathtas, humbet LSI Kryetarja e Qarkut të Shkodrës është zgjedhur me votat e majta. Kjo tregon se krisjet brenda PS-së por edhe pakënaqësitë me LSI-në kanë çuar në rrjedhjen e votave. 16 vota ka marrë kandidatja e djathtë për kryetare këshilli, Greta Bardeli, kur Partia Dekomtareike kishte vetëm 11 këshilltarë.

Kështu 5 anëtarë të këshillit bashkiak të zgjedhurit e PS-së kanë votuar për kandidaten e djathtë.

Përballë Greta Bardelit ishte Agustin Gjoka i propozuar nga Lëvizja Socialiste për Integrim i cili mori vetëm 5 vota.

Qarku i Shkodrës ka 21 anëtarë nga të cilët 11 janë anëtarë të Partisë Demokratike dhe një nga Partia Republikane. Ndërsa nga e majta, 6 janë të PS, një i LSI dhe tre nga partitë aleate.

Në votimin e fshehtë morën pjesë të gjithë këshilltarët. Nga numërimi rezultoi se 6 këshilltarë të PS ose mbase të aleatëve kanë votuar djathtas, duke hezituar t’ia japin votën kandiadtit të LSI, partisë me të cilën janë në koalicion.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas