-Jetë dhe Stil

5 gjëra që nuk duhet të bëni para seksitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:01 - 21/09/15 |
root

Një studim i fundit na tregon disa truke të lezetshme se si ta shijojmë më shumë marrëdhënien seksuale me partnerin. Këto pesë këshilla është mirë të mos i harroni kurrë, për tu ndjerë më mirë me partnerin në shtrat:

Mos konsumoni një vakt të rëndë

Duke qenë se marrëdhënien seksuale është mirë që ta shihni si aktivitet fizik, atëherë këshillohet që mos të ushqeheni rëndë, sepse do nuk do të jeni shumë aktiv në krevat. Që kjo mos të ndodh harrojeni darkën ose konsumoni diçka të lehtë më pas.

Mos pini shumë

Alkooli nuk është aleati juaj në këtë situatë, prandaj është mirë mos ta teproni shumë me pijet e ndryshme alkoolike.

Mos u shqetësoni për pamjen tuaj

Kjo vlen më shumë për femrat, të cilat kujdesen për çdo detaj. Besoni në vetvete dhe do të përjetoni një marrëdhënie shumë të mirë me partnerin. Në rast se mendja juaj nuk fokusohet tek pamja juaj e jashtme, atëherë gjërat do të shkojnë shumë mirë.

Mos harroni të lufrifikoheni

Me kalimin e moshës sidomos pas menopauzës, femrat kanë probleme që nuk i lejojnë të kryejnë marrëdhënie seksuale. Prandaj konsultohuni me mjekun tuaj për të marrë kremra apo ilaçe, që janë të domosdoshme për të rritur nivelin e estrogjenit.

Mos harroni të urinoni

Sipas specialistëve ky proçes është shumë i rëndësishëm, si para ashtu edhe pas seksit për të dyja gjinitë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas