Te Fundit

Skandalet/ Rama mbron Tahirin dhe Beqaj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:30 - 06/11/15 |
b.f

Edi Rama u ka dalë në mbrojtje ministrave të tij të akuzuar për korrupsion. Analisti Mustafa Nano, i ka kërkuar mbrëmë ne Top-Storu që ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj, të padisë gazetarin që hedh këto akuza, ose të lërë punën. Dhe ja cila ishte përgjigja e Ramës: “Sot ministrat kanë një mesazh shumë të qartë; nuk ka parti, shumicë dhe kryeministër që i mbron dhe i mban në Qeveri nëse përfshihen në një skandal dhe për të gjitha akuzat që u bëhen për ministrat kemi një strukturë që bën verifikime nga A-Zh dhe është në detyrën time në bazën e këtyre verifikimeve. Nëse do të ndodhë që një skandal i tillë është i vërtetë, do të jem unë i pari që do të çoj ministrin në prokurori. Beqaj ka goditur rrjete dhe lobe, ka prishur interesa të mëdha financiare dhe ashtu sikundër Saimir Tahiri, që është ministri që ka goditur më shumë interesa, ka prekur më shumë kallo, ka shqetësuar më shumë njerëzor, ka vetëm goditje ndaj tyre. Çdo akuzues, çdo gazetë që akuzon, përpara se të pretendojë që kryeministri të marrë masë duhet të provojë argumentojë ato që publikojnë”, tha Rama.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. po cfare leshin e mbron tahirin more bure se po shkateron gjithe shtetin per nje plere dhe te inkriminuar si TAHIRI

Pas