Aktualitet

Rama: “Laguna Blu” nuk ka shkelje ligji


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:20 - 06/11/15 |
b.f

TIRANE- Edi Rama në Top Story është pyetur edhe për “Lagunën Blu” dhe lejen e dhënë atje për Aleksandër Frangajn. Rama mohoi të ketë telefonuar kreun e komunës së Golemit për të firmosur lejen për Frangajn. “Nga pikëpamja e ligjshmërisë, aty nuk ka asnjë centim të shkeljes së ligji.

Pastaj në një ndërtim me plan të miratuar, me tokë private dhe me të gjitha dokumentet në rregull, pavarësisht se mund të themi çfarë të duam sesi është privatizuar dhe si është bërë plani, të gjitha këto janë bërë nga institucionet e shtetit dhe sot ne jemi shteti. Nuk kam dhënë leje, kjo është e vërteta. A e kam telefonuar kreun e komunës? Këto janë fabula, thashetheme që nuk kanë asnjë të vërtetë”, sqaroi Rama.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas