Aktualitet

Parlamenti voton pas mesnate buxhetin faktik


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:05 - 06/11/15 |
b.f

TIRANE-Punimet e Parlamentit të nisura dje rreth orës 10:00 janë mbyllur në orët e para të ditës së sotme (e premte). Deputetët kanë votuar buxhetin faktik 2014. Drafti u mirarua me 75 vota pro të të majtëve. Para miratimit pati përplasje të forta mes opozitës dhe mazhorancës.

Gjithashtu dje u miratuan projektligji për krijimin dhe funksionimin e Këshillit Kombëtar për Shoqërinë Civile dhe projektligji për trajtimin e pronës dhe përfundimin e procesit të kompensimit të pronave.

Ndërsa projektligjin për mediat audiovizive në Republikën e Shqipërisë është shtyrë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas