Aktualitet

Shembet diga e minierës, 16 viktima në Brazil


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:30 - 06/11/15 |
b.f

Një ngjarje tragjike është shënuar në Brazil. 16 persona kanë vdekur dhe dhjetëra rezultojnë të zhdukur si pasojë e shembjes së një miniere hekuri. Shembja e digës ka shkaktuar edhe përmbytje.

Zyrtarë lokalë thanë se diga shërbente për të mbajtur ujërat e ndotura nga punimet e minierës. Pas shembjes uji i pisët vershoi në qytetin e Bento Rodrigues. Operacionet për shpëtimin e njerëzve vazhdojnë.

brazil 2

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas