Aktualitet

S’ka linjë për në aeroportin e Kukësit,avioni nga Londra ulet sot në Rinas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:30 - 18/04/21 |
Opi Nion

Aeroporti ndërkombëtar “Zayed – Flatrat e Veriut”, është gati për fluturimin e parë me pasagjerët VIP, çunat çamarrokë të fejsbukut nga Londra. KUJDES MOS ËSHTË 3D”.- kështu ka shkruar Kryeminoistri Rama vetëm një ditë më parë.

Por avioni nga Britania e Madhe nuk do të zbresë në Kukës. Lajmi mund të konfirmohet lehtësisht nëpërmjet një kërkimi në faqen zyrtare të Aeroportit Ndërkombëtar “Nënë Tereza”.

Aty mësohet se avioni do të ulet në Aeroportin e Rinasit dhe jo në të Kukësit. Nga Rinasi avioni do të fluturojë më pas drejtë qytetit verior.

Qeveria shpesh është shprehur se aeroporti i Kukësit do të jetë “low cost”, pra i dedikuar për ato kompani që ofrojnë shërbime me cilësi dhe çmime të ulëta./Opinion.al

Pas