Sport

Vllaznia nuk humbet kohë, tre gola Apolonisë për 36 minuta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:54 - 18/04/21 |
Opi Nion

Është zhvilluar sot në Fier ndeshja me Vllaznisë dhe Apolonisë.

Që në fillim ka qenë Vllaznia ajo e cila ka hyrë në sulm për të shënuar.

U deshën 15 minuta që skuadra e Brdaric të festonte golin e parë të takimit, me një goditje brenda zonës. Tetë minuta më pas, pas një sulmi model, Haris Dilaver realizoi edhe golin e dytë.

Vllaznia nuk eshte mjaftuar me kaq, pas ka shenuar edhe golin e tretë me sulmuesin Ardit Hoxhaj, i cili pas një goditjeje këndi ta çontë topin në rrjetë.

Ndeshja Apolonia- Vllaznia  0-3.
Ndrërkaq shënues të golave kanë qenë: Da Silva 15’, Dilaver 23′, Hoxhaj 36′

Në formacion:

APOLONIA: Harizaj, Omeri, Asllanaj, Sota, Zoga, Yeboah, Shanaj, Smaçi, Mihana, Levendi, Gjata. Trajner: Fabrizio Cammarata.
VLLAZNIA: Zogovic, Gurishta, Adili, Shehi, Isaevski, Krymi, Imeri, Marku, Hoxhaj, Victor Da Silva, Dilaver. Trajner: Thomas Brdaric./Opinion.al

Pas