Kryesore

Situatë serioze tek Infektivi, rriten rastet që kërkojnë terapi intensive


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:35 - 26/06/20 |
el ida

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se situata paraqitet serioze në spitalin infektiv ku aktualisht po trajtohen 87 pacientë, 15 prej tyre janë në terapi intensive, ndërsa 2 janë të intubuar.

Sipas Eugena Tominit nga Instituti i Shëndetit Publik, ka një numër të lartë të rasteve që kërkojnë trajtim spitalor dhe terapi intensive.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi po ashtu se në vendin tonë janë aktualisht 920 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Shkodër, Durrës.

Lajmi i mirë është se në 24 orët e fundit janë shëruar 48 qytetarë, duke e çuar në 1298 numrin e të shëruarve që nga fillimi i epidemisë./Opinion.al

Pas