Bota

Simbol i protestave në Iran, vritet 20-vjeçarja Hadith NajafiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:46 - 25/09/22 |
Opi Nion

Hadith Najafi, vajza që simbolizoi protestat në Iran pas vrasjes së Mahsa Aminit, është vrarë. Kështu është raportuar në rrjete të ndryshme sociale dhe në veçanti gazetarja iraniane Masih Alinejad në profilin e saj në Tëitter: “Motra e saj më tha se ishte vetëm 20 vjeçe dhe u vra nga 6 plumba në qytetin Karaj”.

Videoja në të cilën Hadith, pa mbulesë, lidhte flokët e saj  të verdha para një demonstrate, ishte bërë virale./Opinion.al

Pas