Aktualitet

Si do të jetë moti sot?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:25 - 08/03/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të ketë një mot të ftohtë gjatë pjesës së parë të ditës si pasojë e masave ajrore nga verilindja e kontinentit. Por orët e pasdites sjellin shtim të vranësirave në zonat veriore duke rrezikuar gjatë mbrëmjes dhe natës reshje të pakta.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 16°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Jugor-Jugperëndimor duke krijuar ne det dallgëzim 2 ballë./Opinion.al

Pas