Kronikë

Emrat/ Shkrumbimi i banesave gjatë natës, humbin jetën babë e bir në Berat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:54 - 08/03/21 |
Opi Nion

Dy persona kanë mbetur të vdekur nga djegia e katër banesave në qytetin e Beratit. Abc News raporton se dy viktimat janë identifikuar si Jovan dhe Mateo Vangjeli , babë e bir.

Ngjarja e rëndë ndodhi gjatë natës në lagjen Muzakaj në Berat. Katër banesa u përfshirë nga flakët. Policia bën me dije se fillimisht zjarri ka rënë në banesën e shtetasit J.V., dhe më pas është përhapur dhe në dy banesa të tjera ngjitur, të shtetasve R.S dhe P.N si dhe në katin e tretë të pallatit përballë në banesën e shtetasit M.H në lagjen Muzakaj.

Pas njoftimit për ngjarjen, zjarrfikëset kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë vënë flakët nën kontroll.

Ndërkohë, grupi hetimor është në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen e shkaqeve./Opinion.al

 

 

Pas